خودروبر و امداد خودرو قزوین

خودروبر و امداد خودرو قزوین ,

حمل خودرو صفر,کارکرده 09191861003

تصادفی,معیوب به سراسر ایران

خودروبر و امداد خودرو قزوین
خودروبر و امداد خودرو قزوین
خودروبر و امداد خودرو قزوین

خودرو بر و امدادخودرو استان قزوین

شماره خودرو بر قزوین 1003 186 0919

خودروبر در سراسر  استان قزوین کفی خودروسوار

خودرو بر شبانه روزی قزوین

امداد خودرو قزوین

حمل خودرو قزوین,لوشان,منجیل,رودبار,رستم اباد,رشت,گیلان

خودروبر

امداد خودرو قزوین , ابیک قزوین , هشتگرد , خودروبر چهار راه ولی عصر,خودروبر بلوار ملاصدرا,خودروبر بلوار امیر کبیر

,خودروبر جاده باراجین,خودروبرجاده کورانه,خودروبر جاده نجف اباد,خودروبر جاده رشت,خودروبر سرتک,خودروبر ولایت,

خودروبر بلوار شمالی,خودروبر عارف, خودروبر توحید,خودروبر بلاغی,خودروبر باغ دبیر,خودروبر سرای سعد السطنه,

خودروبر بازار قزوین , خودروبر بازار قزوین,خودروبر درب کوشک,خودروبر خیابان سعدی,خودروبر چهارراه بنیاد,خودروبر دانشگاه علوم پزشکی,

خودروبر بلوار معلم,خودروبر خیابان مصیب مرادی پونک,خودروبر تالار برلیان پونک , خودروبر هتل مرمر,خودروبر دانشگاه ازاد قزوین,

خودروبر خیابان شهید بابایی,خودروبر مهرگان,خودروبر زیبا شهر,خودروبر شریف اباد,خودروبر بیدستان,خودروبر اقبالیه,خودروبر جاده زرشک,

خودروبر جاده رازمیان,خودروبر بلوار امام علی,خودروبر بلوار شهید بهشتی ,خودروبر نواب,خودروبر کوثر,خودروبر مسجد نبی,

خودروبر مسجد امام خمینی , خودروبر بلوار شهید مدنی,خودروبر هفت سنگان,خودروبر شهر صنعتی البرز,خودروبر الوند,

خودروبر پادگان,خودروبر فردوسی , خودروبر نادری,خودروبر سیزه میدون, خودروبر عارف,خودروبرحکم اباد.

Qazvin Car Relief, Qazvin Abik, Hashtgerd, Vali Asr Qazvin Crossroads, Qazvin Mulla Sadra Boulevard, Amir Kabir Qazvin Boulevard, Barajin Road Relief, Koraneh Road Relief, Najafabad and Qazvin Road, Emdad Road North, Aref Car Relief, Tohid Car Relief, Bolaghi Car Relief, Bagh Dabir Car Relief, Saad Al-Satna House Car Relief, Qazvin Bazaar Car Relief, Qazvin Bazaar Car Relief, Kushk Car Relief, Qadar University of Medical Sciences, Amadkhodro Street Mosayeb Moradi Punak St., Qazvin, Emdadkhodro, Marian Punak Hall, Marmdadl, Marble Hotel, Qazvin Azad University, Emdadkhodro, Shahid Babaei St., Qazvin, Mehregan, Emdadkhodro Ziba Shahr, Khodro Sharifabad, Qazvin Razmian Road, Emdad Khodro, Imam Ali Boulevard, Qazvin, Emdad Khodro, Shahid Beheshti Blvd. Qazvin Imam Khomeini Mosque, Shahid Madani Blvd.

خودرو بر 09191861003

قزوين كار ريليف ، قزوين أبيك ، هاشتغيرد ، فالي عصر قزوين تقاطع الطرق ، قزوين ملا صدرا بوليفارد ، أمير كبير قزوين بوليفارد ، شارع باراجين الإغاثة ، كورانيه رود ريليف ، نجف أباد وطريق قزوين ، طريق إمداد الشمال ، عارف كار ريليف ، توهيد كار ريليف ، بولاغي كار ريليف ، باغ دابير ، بيت سعد السطنا لإغاثة السيارات ، قزوين بازار لإغاثة السيارات ، بازار قزوين لإغاثة السيارات ، كوشك لإغاثة السيارات ، جامعة قادار للعلوم الطبية ، شارع أمدخودرو شارع مصيب مرادي بوناك قزوين ، سيارة إسعاف قاعة مارون بوناك ، سيارة إسعاف فندق ماربل ، سيارة إسعاف جامعة قزوين آزاد ، شارع قزوين شهيد بابائي ، سيارة إسعاف مهرجان ، زيبا شهر للإغاثة الآلية ، قزوين شريف أباد كار ، طريق كودخودرو بيدوستان ، طريق أغداخودرو شارع رزميان ، إمداد خودرو ، شارع الإمام علي ، قزوين ، إمداد خودرو ، جادة شهيد بهشتي. مسجد الإمام الخميني في قزوين ، جادة الشهيد مدني ، هفت سنجان ، مدينة البرز الصناعية ، ألفاند ، ثكنة ، فردوسي قزوين ، نادري ، سيغ ميدون ، عارف أباد ، حكم.

امدادخودرو 09191861003

خودروبر و امداد خودرو قزوین

علت حمل خودرو با خودرو بر چیست؟با توجه به گسترش شبکه جاده ای و استفاده روزافزون از خودروها و افزایش خرید خودور توسط عموم، نیاز به تجهیزاتی به نام کفی خودرو برکه وظیفه حمل و انتقال خودرو جهت
سوار شدن بر روی کامیونت یا تریلر را بر عهده دارند،
روز به روز بیشتر احساس می گردد و ساخت و فروش خودروبرها رونق چشم گیری گرفته است.خودرو بر تهران به شهرستان
امروزه یکی از بهترین  و مطمئن ترین روش ها برای حمل خودرو و جلوگیری از آسیب  در حین جابجایی، حمل کل وسیله نقلیه بر روی کفی خودروبر است
که خیال هموطنان عزیزی که نسبت به حمل خودرویشان حساسیت به خرج میدهند را راحت میکند.
کفی های خودرو بر در ابعاد مختلف و با کیفیت ها و قیمت های گوناگون موجود می باشند. خودروبر سیار ما بصورت شبانه روزی اماده ی پاسخگویی به شما عزیزان است.

خودروبر و امداد خودرو قزوین

خودروبر و امداد خودرو قزوین 09191861003

حمل خودرو  با کفی خودروبر نیازمند رعایت استانداردهایی است که اگر رعایت نشود ممکن است در هنگام جابجایی آسیبی به بدنه ماشین وارد شود

لذا رعایت این استاندارد ها در هنگام جابجایی خودرو امری واجب است که کلیه خودروبر هایی که مخصوص حمل خودرو هستند باید با این قوانین اشنا باشند.
در اینجا برخی از سؤالاتی که بیشتر در مورد چگونگی عملکرد حمل و نقل خودرو به دست می آوریم آورده شده است:
حمل و نقل خودرو سالها هر زمان که نیاز به ارسال وسیله نقلیه به شهر یا استان دیگری داشته باشند
به دارندگان خودرو کمک کرده است.

خودروبر و امداد خودرو قزوین
خودروبر و امداد خودرو قزوین 09191861003

خودروسوارقزوین*خودرو سوارقزوین*امدادخودرو قزوین
*khodrobar *hkodro svar*emdadkhodro*kafe*kafe khodrobar *khodrobar sayarکفی خودروبر منجیل.

*خودروبرکفی قزوین*خودرو بر کفی قزوین*حمل خودرو با کفی خودروبرقزوین
انتقال خودرودر در قزوین*خودرو بر قزوین*یدک کش قزوین*خودروبران قزوین| ماشین بر قزوین|خودروبر و حمل خودرو قزوین
کریر خودروبر قزوین | جابجایی خودرو در قزوین | حمل خودرو از تهران به شهرستانها به وسیله  خودرو بر ایسوزو |امداد خودرو خودرو برشماره کفی خودروبر:1003 186 0919|خودروبر و امداد خودرو قزوین

 خودروبر و امداد خودرو قزوین

بک لینک مفید

*خودروبر

*خودرو بر

*کفی خودروبر

*خودروبراصفهان
*خودروبر شیراز
*حمل خودرو
*خودروبرتبریز
*خودروبرتهران
*خودروبررشت
*خودروبراردبیل
*خودروبر
خودروبر و امداد خودرو قزوین
خودروبر و امداد خودرو قزوین

خرابی ترمز خودرو

آیا ترمز خودروی شما صدایی مانند جیر جیر تولید می کند؟

ماشین به یک سمت کشیده می شود؟ و یا یه گدال بزرگ روغن در کف پارکینگ شما به وجود آمده است؟ تمام این عوامل نشانه ي وجود مشکل در سیستم ترمز است.
ترمز یک وسیله ي نقلیه یک بخش ضروری و مهم برای ایمنی اتومبیل و سرنشینان ان است. در حالیکه سیستم ترمز به خودی خود قابل اعتماد است اما نیاز به تعمیر و نگه داری درست دارد. همچنین افزایش عمر اتومبیل طبق معمولً مشکلاتی را در سیستم ترمز به وجود می آورد.

خودروبر و امداد خودرو قزوین 09191861003

ترمز چگونه کار می کند؟

سیستم ترمز بیشتر خودرو های مدرن کاسه اي یا دیسکی است. در ترمز دیسکی از یک روتور استفاده می شود که به کمک توپی چرخ، کالیپر، لنت هاي‌ ترمز و یک سیستم هیدرولیک به سرعت باعث توقف ماشین می شود.

هنگامیکه پدال ترمز فشار داده می شود، سیستم هیدرولیک فشار و ضربه ي وارد شده بر روی پدال را انتقال می دهد در نتیجه کالیپر باعث می شود لنت ترمز بر روی روتور فشار وارد کند که باعث کاهش سرعت اتومبیل می شود ودر نهایت باعث توقف ان می شود.

سیستم ترمز کاسه اي نیز در اصل همین کار را انجام می دهد. زمانی که پدال ترمز فشار داده می شود سیستم هیدرولیک این فشار را انتقال می دهد در نتیجه لنت هاي‌ ترمز به کاسه ي چرخ می چسبد که به توپی چرخ متصل است. در نتیجه سرعت ماشین کاهش مییابد و ماشین متوقف می شود.

سیستم هاي‌ ترمز مدرن بسیار قابل اعتماد هستند، اما این سیستم ها از قطعات بسیار زیادی درست شده اند که طبق معمولً احتیاج به تعمیر یا جایگزینی دارند.

خودروبر و امداد خودرو قزوین

١٠ مشکل سیستم ترمز

لنت ترمز:

لنت ترمز فرسوده باعث افزایش مسافت ترمزگیری می شود و همچنین باعث می شود که دو قسمت فلزی در ترمز به هم برخورد کنند و سطح روتور آسیب ببیند.

 

اگر سطح لنت ترمز ترک بردارد « که بیشتر در اثر بیش از اندازه گرم شدن ان به وجود می آید.» در زمان ترمز گیری ترمز صدای جیر جیر یا جیغ زدن تولید می کند. اگر لنت ها و روتور بیش از اندازه گرم شوند مسافت توقف افزایش می‌یابد. اگر در زمان ترمزگیری صدای جیر جیر می‌شنوید زمان تعویض لنت هاي‌ ترمز است.

 خودروبر و امداد خودرو قزوین

روتور«دیسک ترمز»:

سطح روتور باید کاملاً صاف باشد تا بتواند با کمک لنت ترمز ماشین را متوقف کند. اگر سطح روتور بر اثر گرما آسیب دیده باشد در زمان ترمز گیری پدال ترمز دائماً بالا پایین می رود. اگر سطح روتور بر اثر حرارت زیاد آسیب دیده باشد رنگ ان به آبی و بنفش تغییر خواهد کرد ودر نتیجه ترمز به خوبی کار نخواهد کرد.

 خودروبر و امداد خودرو قزوین

نشتی:

نشتی در سیستم ترمز بیشتر دربخش هیدرولیک اتفاق میوفتد. اگر پدال ترمز پایین تر از حد معمول قرار دارد، نشان دهنده ي وجود نشتی در سیستم ترمز است.

نشتی در ترمز باعث کم شدن روغن ترمز می شود و نهایتاً ترمز دیگر کار نخواهد کرد. نشتی باید به سرعت رسیدگی شود. وجود لکه ي روغن بر روی کف پارکینگ نشانه ي وجود نشتی است.

 خودروبر و امداد خودرو قزوین

چسبیدن لنت ترمز به روتور :

کالیپر ترمز باعث می شود لنت هاي‌ ترمز به سطح روتور بچسبند ودر نهایت اتومبیل متوقف شود. اگر نگهدارنده و پین هاي‌ گیره ترمز که پیستون ها روی ان قراردارند خراب شوند، لنت ها و روتور دائم درگیر می شوند و به هم میچسبند.

دراین حالت طبق معمولً ماشین به یک سمت کشیده می شود، در نتیجه لنت هاي‌ ترمز و روتور بیش از اندازه گرم می شود و به سرعت فرسوده می شوند. همچنین بر اثر چسبندگی لنت ها و روتور شتاب گیری اتومبیل نیز کم می شود.

درگیر بودن دائمی لنت ترمز با سطح روتور بیشتر از یک مشکل است، این مسئله می تواند مشکلات زیادی رابه وجود بیاورد و باید هرچه زودتر این مشکل بر طرف شود.

 خودروبر و امداد خودرو قزوین

روتور فرسوده:

فشار زیاد به روتورهای ترمز می تواند باعث تاب خوردن و فرسوده شدن ان شود. رانندگی در خارج شهر و سطوح ناهموار مانند کوه یا بکسل کردن خودرو های دیگر می‌توانند باعث ایجاد تاب خوردگی در روتورها شود.

 

حتی پارک کردن درکنار سیستم هاي‌ خودکار پاشش آب می تواند باعث ایجاد مشکل در روتورها شود. زیرا آب سرد به روتور ها پاشیده می شود و باعث ایجاد مشکل در روتورها می شود.

روتورهای تاب خورده در زمان ترمزگیری طبق معمولً باعث ایجاد مشکل در فرمان می شود و لرزش به وجود می آورند. روتورهای تاب خورده همچنین باعث افزایش مسافت ترمزگیری می شود یا این‌که ترمز ضد قفل قبل از موعد مقرر درگیر می شود.

 خودروبر و امداد خودرو قزوین

به حالتی گفته می شود که بعلت کاهش اصطکاک بین روتور و لنت ترمز، قدرت ترمز گیری کم می شود. اگر وسیله ي نقلیه بیشتر از حالت معمول طول می‌کشد تا متوقف شود به احتمال زیاد مشکل کم شدن اثر ترمزگیری رخ داده است. در بیشتر مواقع این مسئله یک مشکل کوتاه مدت است اما می تواند مدت طولانی طول بکشد.

برای مثال رانندگی کردن در سرازیری به مدت طولانی می تواند باعث گرم شدن ترمزها شود و باعث شود لنت هاي‌ ترمز و روتور به خوبی کار نکنند. زمانی که ترمزها دوباره خنک شوند باید دوباره به حالت عادی خود برگردند و قابلیت خودرا دوباره به دست بیاورند.

Brake Fade می تواند به صورت موقتی باشد، سپس باید لنت هاي‌ ترمز و روتورها تعویض شوند. این از نخستین نشانه هاي‌ گرم شدن بیش از اندازه ي ترمزها است و می تواند به لنت ها و روتورها آسیب بزند.

 خودروبر و امداد خودرو قزوین 09191861003

دود کردن ترمزها:

دود کردن ترمزها می تواند شرایط خیلی خطرناکی را ایجاد کند. گرم شدن بیش از حد ترمزهایی که دود می کند به این معنی است که لنت هاي‌ ترمز در حال سوختن است و یا این‌که چیزی بر روی ترمزها چکه می کند.

اگر این اتفاق بیفتد، لنت ها ممکن است برق افتاده باشند« اشاره به آیینه شدن لنت ترمز دارد.»و بر عملکرد ترمزها اثر بگذارد.

چراغ ترمز خودرو :

اگر چراغ ترمز اتومبیل روشن شود این مسئله می تواند جدی باشد و نشان دهنده ي یک مشکل جدی در سیستم ترمز باشد. در بیشتر مواقع نشان دهنده ي وجود مشکل در سیستم هیدرولیک است و وسیله ي نقلیه باید هرچه زودتر بازرسی و تعمیر شود.

اگر چراغ ترمز روشن شد به هیچ وجه با وسیله ي نقلیه تان رانندگی نکنید اینکار اصلاً امن نیست. در بعضی وسایل نقلیه این چراغ وظیفه ي دیگری نیز دارد و نشان می دهد ترمز دستی بالا است.

 خودروبر و امداد خودرو قزوین

مشکل در شلنگ های خودرو :

شلنگ معیوب یا آسیب دیده می تواند باعث شود تا کالیپرها به صورت یکنواخت کار نکنند. در نتیجه هنگام ترمزگیری ماشین به یک طرف منحرف می شود.

اگر در هنگام ترمزگیری این اتفاق میوفتد هرچه زودتر باید سیستم ترمز چک شود. بعضی مواقع فشار روغن ترمز در کالیپر بر اثر شلنگ هاي‌ ایراد دار به خوبی منتقل نمی شود و مشکل ایجاد می کند.

 خودروبر و امداد خودرو قزوین

ترمز دستی خودرو :

احتمال این وجوددارد که هنگام رانندگی فراموش کنید که ترمز دستی را آزاد کنید، در نتیجه عملکرد ماشین دچار مشکل می شود و ممکن است سیستم ترمز آسیب ببیند.

اگر فکر می کنید ماشین به سختی شتاب می‌گیرد یا شما صدای صوت و جیر جیر می‌شنوید، ترمز دستی را چک کنید و مطمئن شوید که بالا نیست. اگر مدت زمان طولانی با ترمز دستی بالا حرکت کنید ممکن از بعد از آزاد کردن ان اتومبیل دیگر حرکت نکند.

خودروسوار
خودروبر و امداد خودرو قزوین

خودروبر و امداد خودرو قزوین

حمل خودرو
خودروبر بین شهری قزوین

خودروبر و امداد خودرو قزوین

خودروبر و امداد خودرو قزوین
خودروبر و امداد خودرو کوهین قزوین

خودروبر و امداد خودرو قزوین

خودروبران قزوین
خودروبر و امداد خودرو قزوین

خودروبر و امداد خودرو قزوین

خودروبر و امداد خودرو قزوین
خودروبر ازادراه قزوین رشت

خودروبر و امداد خودرو قزوین

خودروبر قزوین رشت
خودروبر جاده قزوین رشت

1. Car relief in Qazvin.
۲. Qazvin Automobile and Car Relief
3. Qazvin floor car. 
4. Towbar.
5. Carrying Qazvin car around the clock.
6. Carrying and moving all kinds of zero and used cars throughout the city of Qazvin.
7. A car in Qazvin province.

احتمالا همتون با اولین و دومین خودروبر جهانی آشنا هستید و نیازی به معرفی ندارن، اما آیا میدونید چند نوع حمل خودرو دیگه بعد ازیدک کش چیا هستند؟ اولین فهرستی که در پایین این مقاله خواهید دید شامل بهترین کفی خودروبر حال حاضره که به ترتیب از محبوبترین به سمت محبوبیت کمتر نوشته شده. این رتبه بندی بر اساس امداد خودرو هست و در اون تعداد درخواستهای هر ماه و به درستی حمل خودرو در هر استان قزوین ارائه شده خودرو بر سنجیده شده اند. دومین فهرست خودروسوار جهان رو بر اساس سهمشون از بازار شبکه خودرو تعیین کرده و با توجه به سهمی که از بازار خودرو جهانی دارند و درستی حمل خودرو رتبه بندی شده اند. این فهرست فقط بر درخواست مشتریان تمرکز داره و کفی خودروبر در اون در نظر گرفته شده اند.

کمابیش برای همه ابزارهایی که دارای بنمایه نیرو باشند و به خودی خود بتوانند رانش کنند، می‌توان واژهٔ خودرو را به ‌کار برد. اما حمل خودرو در قزوین دارای واگران نمایان است و به ابزار کفی خودروبر گفته می‌شود که همگی دارای رانش بوده و با زمین در پیوند هستند. با این نگاه خودروبر گونه‌ای ماشین چرخ‌دار موتوری است، که نخستین خودروبر آن را با انگیزه ترابری حمل خودرو در جاده‌ها پردازش نمودند.

خودروبر تماماً مکانیزه بوده ، سریع‌ترین حمل خودرو است که تاکنون درایران ساخته شده. جالب است بدانید که ۰ تا ۱۰۰ نسخه خودروسوار حمل خودرو (سریع ترین نسخه) چیزی در حدود بین 5 تا 10 دقیقه است. قدرت خودروبر این خودروسوار ها پس ازدرگیرشدن باگیربکس کامیون به 5 تن رسید. در خودروبر که از بدنه‌ای اهنی ساخته شده‌است، یک پمپ هیدرولیکی دور بر دقیقه با گشتاور-‌کار رفته‌است. این خودروبر توسط شمار بسیار زیادی از پکیج‌های جک متشکل از کفی و وینچ ـکابل بکسلی که در کف خودروبر جاسازی شده‌اند، به چرخش درمی‌آید و نکته قابل ‌توجه همین وینچها هستند که وزنی در حدود5تن را به حرکت در می اورد. خودروبر قزوین Qazvin city در هر شکل و اندازه‌ای می‌توانند باشند.

خودروبر در قزوین
خودروبر در شهر قزوین

واژه ترابری حمل خودرو خود گویای فعالیت انجام شده توسط خودروبر است. چرا که قسمت اعظم مواد و اشیاء انسان‌ها نیز خود بخش وسیعی از ترابری حمل خودرو را شامل می‌شود.

خودروبر و امداد خودرو قزوین .

خودروبر و امداد خودرو قزوین . 09191861003

خودروبر و امداد خودرو قزوین .

لنت ترمز یکی از قطعات مصرفی در خودروبر می باشد که در سیستم ترمز اهمیت زیادی دارد و با به وجود آوردن اصطکاک با دیسک چرخ باعث توقف ماشین بر می شود. اگر به علائم تعویض لنت ترمز توجه کنید، براحتی می توانید از تصادفات احتمالی جلوگیری کنید. برخی از علائم واضح تعویض لنت ترمز شامل روشن شدن چراغ ترمز و یا نیاز به طی کردن مسافت بیشتر برای توقف کامل خودروبر است که باید به آن توجه نمود.

لنت ترمز ارگانیک: این نوع لنت ها بدلیل ساختار نرمشان بسیار بی صدا کار می کنند و در خودروبر های جدید و ماشین های صنعتی استفاده می شود. لنت ترمزهای ارگانیک بدلیل گیرایی بالا و نرم بودنشان، عمر کوتاهی دارند و انتخاب مناسبی برای خودروبرهای پر تردد در ترافیک شهری نیست.
لنت ترمز سرامیکی: که از مواد ارگانیک و سرامیکی به اندازه مناسب ساخته می شود و بیشتر در اتومبیل های مسابقه ای مورد استفاده قرار می گیرد و بسیار کم صدا می باشند.

لنت ترمز نیمه فلز: جز مرسوم ترین لنت های مورد استفاده در خودروهای سواری می باشند که از مقادیر زیادی گرافیت بهره گرفته است. از آنجایی که این نوع لنت ها در دماهای بالا به خوبی عمل می کنند، عمر بالایی دارند و برای بیشتر مصرف کنندگان توجیه اقتصادی دارند.

لنت ترمز با فلز کم: که ۲۰% وزنشان از فلز و باقی از مواد ارگانیک و غیر ارگانیک تشکیل شده و بیشتر در خودروهای لوکس استفاده می شوند.

خودروبر و امداد خودرو قزوین . حمل خودرو

خودروبر و امداد خودرو قزوین . حمل خودرو

خودروبر و امداد خودرو قزوین . حمل خودرو

خودروبر و امداد خودرو قزوین . حمل خودرو

خودروبر و امداد خودرو قزوین . حمل خودرو

خودروبر و امداد خودرو قزوین . حمل خودرو

خودروبر و امداد خودرو قزوین . حمل خودرو

خودروبر و امداد خودرو قزوین . حمل خودرو

خودروبر و امداد خودرو قزوین . حمل خودرو

خودروبر و امداد خودرو قزوین . حمل خودرو

خودروبر و امداد خودرو قزوین . حمل خودرو

خودروبر و امداد خودرو قزوین . حمل خودرو

خودروبر و امداد خودرو قزوین . حمل خودرو

خودروبر و امداد خودرو قزوین . حمل خودرو

خودروبر و امداد خودرو قزوین . حمل خودرو

خودروبر و امداد خودرو قزوین . حمل خودرو

مفهوم کلی لنت‌های ترمز یا ترمزهای دیسکی، به‌عنوان جایگزینی برای ترمزهای کاسه‌ای، دست کم از سال ۱۹۰۲ و از زمان ثبت اختراعی از سوی فردریک لنکستر در همان سال، مطرح شده‌بود.

[۲] با این حال، با توجه به هزینهٔ بالا و کمبودهای این نوع ترمزها نسبت به ترمزهای کاسه‌ای، این سامانه‌ها تا پیش از پایان جنگ جهانی دوم مورد استفادهٔ گسترده قرار نگرفتند.

[۳] با بهبود فناوری ترمزهای دیسکی، عملکرد این نوع ترمز به‌سرعت از ترمزهای کاسه‌ای پیشی گرفت.

تفاوت عملکرد این دو نوع از ترمز، بیش از هر زمان دیگری در سال ۱۹۵۳ و با کسب جایزه بزرگ مسابقات ۲۴ ساعته لمانز در مسابقهٔ استقامت توسط یک خودروی جگوار مجهز به لنت‌های ترمز به‌ طور قابل توجهی تجلی یافت.[۳][۴] موفقیت این خودروی جگوار عموماً به ترمزهای دیسکی آن نسبت داده‌شد که امکان ورود سریع‌تر راننده به پیچ‌ها و تأخیر بیشتر در زمان ترمزگیری نسبت به سایر رقبا را برای رانندگان فراهم کرده ‌بود و در نهایت به پیروزی آن‌ها انجامید. تا پیش از سال ۱۹۶۳، بخش عمدهٔ خودروهای مجهز به ترمزهای دیسکی ساخت اروپا بودند و خودروهای آمریکایی در اواخر دههٔ ۱۹۶۰ و پس از اختراع کالیپرهای ثابت، که نصب این سامانه را ارزان‌تر و جمع و جورتر ساخته‌بودند، به استفاده از این نوع ترمزها روی آوردند.

مهم‌ترین خصوصیاتی که در زمان انتخاب موارد برای ساخت لنت‌های ترمز مد نظر قرار می‌گیرند، به شرح زیر است:
قابلیت ماده برای مقاومت در برابر محو شدن عملکرد ترمز، که به‌دلیل افزایش دمای ماده بر اثر تبدیل انرژی جنبشی به انرژی گرمایی رخ می‌دهد.]
تأثیرات رطوبت بر محو شدن عملکرد ترمز. تمامی سامانه‌های ترمز به‌گونه‌ای طراحی می‌شوند که دست کم به‌طور موقت در برابر آب از خود مقاومت نشان دهند.

خودروبر و امداد خودرو قزوین .

خودروبر و امداد خودرو قزوین .09191861003

کمک‌ فنرها از مهمترین قطعات سیستم تعلیق خودرو‌ هستند که ابعاد و اشکال مختلفی دارند و در کنار هر چرخ یک کمک فنر تعبیه شده است.

کمک فنرها ضربات وارد شده به خودرو را به حداقل می‌رسانند تا ضربه به جلوبندی و اتاق خودرو وارد نشود.

همچنین کمک فنرها مانع از لرزش خودرو می‌شوند. اگر کمک فنرها آسیب دیده باشند،‌

عبور از دست‌انداز‌ها و سطوح ناهموار تقریبا غیرممکن است چراکه به اتاق خودرو و راننده ضربه وارد می‌شود. هنگامی که خودرو در سطوح ناهموار در حال حرکت است ضربات به کمک فنر وارد می‌شود و فنرها با باز و بسته شدن ضربات را دفع می‌کنند. کمک فنرها انواع مختلفی دارند و بسته به اینکه از چه نوعی هستند، قطعات آنها تغییر می‌کند. به طور کلی بیشتر کمک فنرها از قطعاتی مانند فنر، پایه کمک،‌ ضربه ‌گیر، میل کمک، سوپاپ سر میل کمک، ‌گاز یا مایع سیال و توپی سر کمک فنر تشکیل شده‌اند.

خودروبر و امداد خودرو قزوین .

کمک فنرها انواع مختلفی دارند و با توجه به وزن، اندازه و نوع خودرو به کار گرفته می‌شوند. هر کدام از کمک فنرها تنظیمات مربوط به خود را دارد. کمک فنر در خودروهای حمل بار سفت تنظیم می‌شود تا بتواند وزن بار را تحمل کند اما در خودرو های سواری کمک فنرها معمولا نرم تنظیم می‌شود تا ضربه‌ای به سرنشینان و خودرو وارد نشود و رانندگی با آن راحتتر باشد.

خودروبر و امداد خودرو قزوین .

خودروبر و امداد خودرو قزوین .

خودروبر و امداد خودرو قزوین .

بیشتر خودروها معمولا کمک فنر روغنی دارند. همانطور که از نام آن مشخص است در فنر از روغن استفاده شده است و پس از اینکه ضربه‌ای به کمک خودرو وارد می‌شود، روغن موجود در کمک فنر به محفظه‌ای وارد می‌شود و پس از باز شدن فنر به محفظه بازمی‌گردد و این سبب می‌شود که ارتعاشات وارد شده به خودرو توسط فنرها دفع شود.

کمک فنرهای تلسکوپی از نوع کمک فنرهای روغنی‌اند و قدرت ضربه‌گیری آنها بالا است. سوراخ‌هایی که برای خروج روغن در کمک فنرهای تلسکوپی وجود دارد بزرگ‌تر است و این سبب می‌شود که پس از ضربه، فنر با سرعت بیشتری جمع شود ولی هنگام باز شدن روغن از سوراخ‌های کوچکتری به محفظه برمی‌گردد و این سبب می‌شود که فنز به سرعت باز نشود و ضربات بیشتری گرفته شود. رانندگی با خودروهایی که کمک فنر تلسکوپی دارند آسان‌تر است.

در کمک فنرهای پیستونی یک اهرم وجود دارد که به پیستون فشار وارد می‌کند و باعث می‌شود که فنر سریع‌تر جمع شود و با سرعت کمتری باز شود که دلیل آن خروج آرام‌تر روغن است. کمک فنر اهرمی نیز ارتعاشات وارد شده به خودرو را بیشتر از سایر مدل‌ها کاهش می‌دهند.

نشانه‌های خرابی کمک فنر چیست؟

 • برخی ایرادات در کمک فنر به ظاهر قابل تشخیص است. هر گونه تغییر شکل در کمک فنر نشان دهنده یک آسیب است. در این شرایط تغییر شکل می‌تواند ناشی از تصادف یا ضربه باشد و افتادگی در محل فنرها نیز نشان دهنده نقص در آن است.
 • اگر روی کمک فنرها روغن وجود داشته باشد نشان دهنده نشتی روغن است. آسیب دیدن آب بندی محفظه روغن سبب نشتی آن می‌شود و در صورت روغن ریزی باید نسبت به تعویض فنرها اقدام کرد.
 • خودرو در سطح ناهموار نباید به طور غیر طبیعی بالا و پایین شود و اگر خودرو در سطح ناهوار حالت فنری و سر و صدا داشته باشد نشان دهنده اشکال در کمک فنرهاست و باید بررسی شود.
 • اگر خودرو در ترمز شدید حالت شیرجه داشته باشد باید کمک فنرها مورد بررسی قرار گیرد.
 • در صورتی که خودرو در پیچ‌ها زیاد می‌پیچد و کنترل آن دشوار است به احتمال زیاد ایرادی در کمک فنرها وجود دارد.
 • ساییده شدن لاستیک‌ها نیز می‌تواند یکی از دلایل نقص در کمک فنرها یا سیستم تعلیق خودرو باشد.
 • اگر چرخ‌ها در جاده می‌رقصند و یا بالا و پایین می‌شوند احتمالا به دلیل فرسودگی فنرها است و باید تعویض شوند.
 • خودروبر و امداد خودرو قزوین .

  خودروبر و امداد خودرو قزوین .

  خودروبر و امداد خودرو قزوین .

  خودروبر و امداد خودرو قزوین .

  خودروبر و امداد خودرو قزوین .09191861003

 • برای افزایش طول عمر کمک فنرها چه باید کرد؟
  جلوبندی خودرو از مهترین عواملی است که سبب کنترل خودرو می‌شود و بهتر است در سرویس‌های دوره‌ای ایرادات آن برطرف شود. تنظیم جلوبندی در افزایش عمر کمک فنرها نقش مهمی دارد. یکی دیگر از عواملی که سبب آسیب به کمک فنرها می‌شود لاستیک فرسوده است و در صورت از بین رفتن آج لاستیک و فرسایش آن باید تعویض شود. رانندگی روان و غیرهیجانی از مهمترین عواملی است که سبب افزایش طول عمر کمک فنرها می‌شود.هر آسیبی در کمک فنرها رانندگی آسان و روان را سخت‌تر می‌کند. بهتر است نسبت به سلامتی آنها حساس باشید چراکه فنرها به عنوان ستون‌های خودرو شمره می‌شوند و هر آسیبی سبب ریزش کل خودرو می‌شود پس نگهداری و رسیدگی به آن اهمیت بسیاری دارد .
 • جرثقیل خودروبر اماده حمل خودرو به سراسر ایران میباشد .
 • جرثقیل ماشین بر شهری و بین شهری و شهرستان .

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *